YAPDÖKSAN DEMİR ÇELİK Davetiyecim Konya Oto Konya Oto
Facebook

KEŞFEDİLMEMİŞ CENNET; PINARBAŞI

KEŞFEDİLMEMİŞ CENNET; PINARBAŞI

Pınabaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz Yılın Belediye Başkanı olarak başarı plaketi ile ödüllendirdi. 

Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği (TÜM-KARDER) Kastamonu’nun Pınabaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’ı başarılı çalışmalarından dolayı Yılın Belediye Başkanı olarak başarı plaketi ile ödüllendirdi. 

A.Cevat UĞRAŞ

Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği (TÜM-KARDER) başarılı çalışmaları ve hizmetleri ödüllendirmeye devam ediyor. TÜM- KARDER Genel Başkanı Osman Işık Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’ın başarılı çalışmalarından dolayı Yılın Belediye Başkanı olarak seçtiklerini ve Başkan Yılmaz’a Yılın Belediye Başkanı plaketini vermek üzere Pınarbaşı’na ziyarette bulundu.

TÜM – KARDER Genel Başkanı Osman Işık, Genel Başkan Yardımcıları Ertan Karadeniz, Adem Urfa ve Yeter Öztürk ile Yönetim Kurulu Üyeleri Semiha Ayhan, Hülya Dikici, Nurcan Aksu’nun da yeraldığı TÜM –KARDER heyeti Pınarbaşı’nın eşsiz doğal güzelliklerini gezerek büyülü atmosferi yaşama imkanı buldu.

Başkan Mehmet Yılmaz TÜM- KARDER’in annesi Semra Dikici’ye özel bir ilgi gösterdi. TÜM –KARDER ekibini Pınarbaşı insanının misafirperverliği ile karşılayan Mehmet Yılmaz, Pınarbaşı ilçesindeki son zamanlarda yapılan başarılı çalışmalarını aktardı. Başkan seçildikten sonra hiçbir ayrım yapmadığının altını çizen Yılmaz, herkesle uyum içerisinde Pınarbaşı için çalıştıklarını ifade etti.

Karadeniz’in eşsiz doğası zümrüt yeşili ormanları ve masmavi engin gökyüzüyle insanı büyüleyen Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi adeta keşfedilmemiş bir cennet köşesi. Orman bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip olan Pınarbaşı’nın büyük bir bölümü ormanlık alan olmasından dolayı orman ürünleri ilçenin önemli bir geçim kaynağı.

Ülkemizin sahip olduğu en önemli ormanlık alanlarından olan Küre Dağları Milli Parkı, görselliği, doğal zenginlikleri ile zengin biyolojik çeşitliliği, av ve yaban hayatın zenginliği ile Avrupa’nın korunması gereken orman alanlarından biridir.

Pınarbaşı, bünyesinde barındırdığı Küre Dağları ormanları, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Ilıca Şelalesi, Ilıca Hamamı ve doğal güzelliğiyle turizm açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Keşfedilmeyi bekleyen hazine

Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, son zamanlarda turizm açısından önemli bir mesafe katettiklerini ifade ederek, herkesi Pınarbaşı’nın büyülü dünyasına davet ediyor.

Pınarbaşı anlatılmaz yaşanır diyen Başkan Yılmaz, “ Pınarbaşı ilçemiz eşsiz doğası, kültürel yapısı, yaşam tarzı ve sahip olduğu değerleri ile adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. Herkesi tarihi kültürü, geleneksel yaşam tarzı, bakir doğası ve sıcakkanlı misafirperver insanları ile adeta insanı büyüleyen küçük ama şirin ilçemizi görmeye, bu büyülü atmosferi yaşamaya davet ediyorum” diye konuştu.

Konaklama bakımından gelişmiş bir ilçe olduğuna dikkat çeken Yılmaz, çeşitli alternatif konaklama yerlerinin olduğuna dikkat çekerek, belediyeye ait Pınaroba Turizm Tesisi, Park Ilıca Turizm Tesisi, Paşa Konağı ve Sarımeşe Otel gibi konaklama yerlerinin ilçeyi gezmeye gelenlere hizmet ettiğini ifade etti.

Yılın Belediye Başkanı

Mehmet Yılmaz TÜM - KARDER Genel Başkanı Osman Işık, "18 Karadeniz İli dernekleri olarak Karadeniz bölgemizin kültürünü yörelerini tanıtıyoruz. Öğrencilerimize burs imkanı sağlıyoruz. 2011 yılının Yılın başarılı belediye başkanlarını, yılın valilerini, bürokratlarını, yılın milletvekili, yılın siyasetçisini seçiyoruz. Kastamonu ilinden de yılın Belediye Başkanı olarak Pınarbaşı Belediye Başkanımız Mehmet Yılmaz’ı seçtik. Pınarbaşı ilçemizin başarılı çalışmaları dolayısıyla Yılın Belediye Başkanı olarak uygun gördük. Başkanımız burada kültür sanata ve turizm tanıtımında oldukça başarılı çalışmaları bulunmakta. Başkanımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Pınarbaşı’nı Kastamonu’nun incisi haline getirdi. Buraya gelmekteki amacımız da Pınarbaşı’ndaki çalışmaları görmek. Başkanımızın başarılı çalışmalarını görmek, gezmek istedik. 2011 yılı Yılın Belediye Başkanı ödülünü de kendisine taktim ettik. Pınarbaşı’nda başarılı çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz.TÜM - KARDER olarak Başkanımızın başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bizler de TÜM - KARDER olarak her zaman başkanımızın yanındayız"dedi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ise Yılın Belediye Başkanı olarak seçilmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Tüm-KARDER’e ziyaretin anısına bir plaket taktim etti.

Yılmaz, “TÜM - KARDER Genel Başkanı Osman Işık ve Yönetim Kurulu üyelerine hoş geldiniz diyorum. Yılın Belediye Başkanlığını bize layık gördükleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Yaşındaki bir ilçe buralara kadar gelebiliyorsa bu da ilçe halkıyla, ilçe esnafıyla, ilçedeki iş adamlarıyla, dernek başkanlarıyla bir yere geliyor demektir. Sizler bizlerin yanında olduğu müddetçe sesimizin gür çıktığının farkındayız biz. Pınarbaşı ilçemizde müthiş bir uyanış var. Turizmde çok büyük bir canlanma var. Pınarbaşı yavaş yavaş koşmaya, önümüzdeki yaz da sıçramaya başlayacak.” şeklinde konuştu.